Igazából, eléggé furcsa, ha elgondolkodok ezen a mondaton. Miért köszönök én egy tök vad ideggenek, akit még életemben nem láttam, és arról sem tudok, hogy él? Ez azért eléggé fura. Persze, írhatnám azt, hogy belénk van nevelve, stb. De akkor hazudnék, mert tudom, hogy belém nincs, ha nem akarok kösszönni, akkor nem fogok. Igazából órákig tudok írni a semmiről, de az vicces, hogy amikor a "való világban" vagyok emberek között, meg se tudok szólalni. Lol, mindegy. | Tumblrös.Kávémániás.Író(?).Kakóimádó. Zenefüggő.Mainstream. Welcome to Night Vale hallgató. Animés. Rocker. Kpopper.Dark.Yaoista.Ed Sheeran. Hobbit. Narnia.LEGOLAS.THOR. LOKI.AHHHW. Telefonfüggő.Könyvmoly. Rosszfiúk. Démonok. Feketeruhák. Kosaras.Ja, és mondtam már, hogy otaku(animés) vagyok?
Csillagok
Tudtad, hogy a csillagok mindig veled lesznek. Csak felnézel az égre, és már nem is vagy olyan magányos.
"Your blood tastes so sweet. It's so delicious. I want more." (-Ayato Sakamaki)
"What do you want me to do to you?" (-Shu Sakamaki)
Az NBA egy angol rövidítés(mily' meglepő), ami azt takarja, hogy National Basketball Association = Nemzeti Kosárlabda Szövetség. Szóval magyar nyelven NKS lenne, de ez persze senki nem hasznája... (vajon miért?)
Ez a kis szépség(mármint, a szövetség) több nevet is kapott; Először 1946., június 6-án a Basketball Association of America = Amerikai Kosárlabda Szövetség, azaz BBA nevet viselte. Majd később összevonták a rivális ligájával, a National Basketball Leuage-el, azaz a Nemzeti Kosárlabda Ligával. Így született meg a mai neve, az NBA, amit New York városából irányítanak.
Az NBA tagolása;
Az NBA-t két idényre osztják; az alapszakaszra, és a rájátszásra. Ezt úgy lehetne legjobban leírni, hogy az alapszakasz a "Téli kupa", a rájátszás a "Késő tavaszi, nyári kupa". (Igen, a Téli kupa kifejezést a Kuroko no Baske-ből szedtem)
Az alapszakasz:
Ez igazából egy kicsit bonyolult, de azért meg lehet érteni. November előtt - mivel az alapsz. novemberben kezdődik - kialakítanak egy 12 fős csapatot, majd, hogy megkönnyítsék a ligát, 6-6-os csapatokra osztják ezt a 12 embert, maaajd ezen belül is 3-3-as csapatokra oszlanak a játékosok. Az alapszakaszban minden csapat 82 meccset játszik, ebből 4-et a csoporttársaival, 3-mat a főcsoporttársaival, ill. 2-3 -at a főcsoport csapataival. Az alapszakaszt februárban az All-Star-Gála szakítja meg, - ami olyan kb, mint a színészeknek a Grammy-díj átadó - , ahol sok díjat osztanak ki, és több részből áll, például: - Hárompontos-sobó verseny
- zsákoló verseny
- mérkőzés az újoncok és a másodévesek között
- Kelet-Nyugat meccsek
Az utóbbinak van a legnagyobb sikere, hisz' a szurkolók állítják fel a csapatokat, és ott osztják ki a legjobb játékosnak szoló díjat, aki az All-Star meccseken a legeredményesebben szerepelt(MVP). Az All-Star gála után lejár a játékosok igazolásának időszaka, és az alapszakasz is április végén ér véget. Ebben az időben kezdődnek meg a szavazások az átadható díjakért, kiosztják a "Legjobb hatodik embernek", a "Legjobb újoncnak", a "Legtöbbet fejlődő játékosnak", a "Legjobb védekező játékosnak", a "Legjobb edzőnek", illetve az alapszakasz "Legértékesebb játékosának" járó címeket. Ilyenkor állítják össze az "NBA legjobb csapatát", a "legjobb védekező csapatot", a "legjobb újonc csapatot".
A rájátszás:
Az NBA rájátszása késő áprilisban kezdődik, 8-8 résztvevővel mindkét főcsoportban. A párosítás szigorúan az alapszakasz eredményei alapján történik, de az egyes csoportokat megnyerő csapatokat mindig az első négy helyen emelik ki. Az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal, a negyedik az ötödikkel játszik, így elméletileg a jobb eredménnyel rendelkezők gyengébb csapatokkal kerülnek össze.
Általában a magasabban rangsorolt csapatok kapják a pályaelőnyt (hét meccs esetén négyet otthon, hármat idegenben játszanak). A rájátszás egyenes kieséses formában zajlik, minden párosításban négy győzelem szükséges a továbbjutáshoz (tehát maximum hét mérkőzés). A kiemelést a további fordulókban nem változtatják, a párharcok vesztesei pedig mindenképpen kiesnek a küzdelmekből. Az utolsó párharc, az NBA-döntő, a két főcsoport győztese között zajlik júniusban.A győztes csapat a Larry O'Brien bajnoki trófeát nyeri el, míg a csapat tagjai bajnoki gyűrűt kapnak. A döntőben legjobb teljesítményt nyújtó játékoshoz kerül "a döntő legértékesebb játékosának" járó cím.